Gönüllü Turizm Elçileri Şarköy'e Ulaştı

Gönüllü turizm elçileri olarak geçen 1 Nisan'da kanoyla denize açılan ve seyahatleri sırasında çektikleri görselleri sosyal medya hesaplarından canlı yayınlayarak, Türkiye'nin turizm merkezlerinin tanıtımına katkı sunan Onur Erdoğan ve İrfan Emek, Şarköy Sahili'ne ulaştı. Sahilde mola veren Erdoğan ve Emek, turlarının İstanbul Beşiktaş İskelesi'nde son bulacaklarını belirtti.

28 Haziran 2017 - 17:09

Gönüllü turizm elçileri olarak geçen 1 Nisan'da kanoyla denize açılan ve seyahatleri sırasında çektikleri görselleri sosyal medya hesaplarından canlı yayınlayarak,  Türkiye'nin turizm merkezlerinin tanıtımına katkı sunan Onur Erdoğan ve İrfan Emek,  Şarköy Sahili'ne ulaştı. Sahilde mola veren Erdoğan ve Emek, turlarının  İstanbul  Beşiktaş İskelesi'nde son bulacaklarını belirtti.


Kanolarla çıktıkları yolculuğun amacını anlatan Onur Erdoğan,  Antalya'da turizmle ilgileniyoruz. 1 Nisan'da yolculuğumuza başladık. Geçtiğimiz yıllarda kanolarla böyle gittiğimiz sahil kenarları oluyordu. Projeyi büyüttük. Koyları gezerek,  İstanbul'a kadar gitmeye karar verdik.  Türkiye sahillerinin gizli saklı cennetlerini tanıtıyoruz. Bunun dışında ülkemize eksik olan sportif denizciliği de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Herkes kanoyla seyahat edebilir. Kanoyla seyahatimizde 86'ncı günümüzdeyiz. Yaklaşık 20 ya da 25 gün sonra,  İstanbul  Beşiktaş iskelesinde yolculuğumuzu bitirmeyi planlıyoruz. Hedefimiz,  Türkiye'nin kıyı güzelliklerini paylaşmak, tekrar gündeme getirmek dedi.


Yolculuk sırasında en çok hava koşullarıyla mücadele verdiklerini ifade eden Onur Erdoğan, şunları söyledi  Menderes deltasında 8 tane mülteci bizden yardım istedi. Kaçmak için Samos Adası'na giden tekneyi bekletmişler. İki gün aç ve susuz kalmışlar. Bizden de el sallayarak yardım istediler. Çocuk ve bebekler dahil toplam 8 kişi vardı. Kendilerine yiyecek ve içecek verdik. Sahil Güvenliği ve jandarmayı aradık. Geldiler, kurtardılar.  Sahil Güvenlik Komutanlığı yolculuk süresince bize her konuda destek verdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz


İrfan Emek ise  Türkiye'nin saklı güzelliklerini sosyal medya üzerinden dünyaya canlı olarak yayınladıklarını söyledi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekirdağ CHP'de Neler Oluyor?
Tekirdağ CHP'de Neler Oluyor?
Pazar Günü Elektrik Kesilecek Yerler
Pazar Günü Elektrik Kesilecek Yerler